אתרים היסטוריים נוצריים קדושים בישראל

 

מזכרות ומתנות מארץ הקודש מוטיבים נוצריים באומנות בציור, במוזיקה


ברוכים הבאים לאתר המיידע על אתרים היסטוריים נוצריים קדושים בישראל

בביקורים שעורכים תיירים בארצנו, ודאי יתקלו ברצפות פסיפס מצויירות, ביצירות אמנות במוזאונים בסגנונות בניה ובמוזיקה שמוטיבים דתיים חוזרים בהם ומרכיבים אותם . בדת הנוצרית ישנם סמלים המאפיינים את הנושאים בהם מדובר בברית החדשה כדוגמת - הדג שמסמל את ישוע - IXTYS ,השה הטבוח שמסמל את את טלה האלוהים - ישוע, היונה המסמלת את הרוח הקדושה, הקרניים שמסמלות את קרני האור (הארה)לדוגמה:
הפסיון של ישו
הפסיון של ישו הוא השם המקובל לייסורים שעבר ישו בדרכו אל הצליבה, אירוע מרכזי בנצרות. ישו עבר דרך זו בירושלים, במסלול הקרוי ויה דולורוזה. תאור הפסיון חוזר פעמים אחדות בברית החדשה, והוא בעל משמעות תאולוגית עמוקה בנצרות. לאורך הדורות שימש סיפור הפסיון השראה ליצירות אמנות רבות וכן גם ביצירות מוזיקליות.
המדונה והילד
המדונה והילד  הוא נושא מסורתי באמנות הפלסטית הנוצרית, העוסק בתיאור מריה הקדושה עם ישו הילד, וכמעט תמיד היא נושאת אותו בזרועותיה. תיאור זה מדגיש את אימהותה של הבתולה, ופעמים רבות קיים קשר עין בין האם לבנה. 
 

תחילתה של האמנות הזו היה ברצון של הנוצרים החדשים לבטא ולסמל את דתם הצעירה. בשל רדיפת הדת הנוצרית התקיימה האמנות הזו בהסתר בקטקומבות, אולמות ומערות קבורה תת-קרקעיים שנמצאו ברומא, או תוך שימוש במוטיבים פגאניים אשר קיבלו משמעות נוצרית חדשה. דימויים נוספים נלקחו מתוך התנ"ך כגון סיפור יונה והלוויתן, אדם וחווה ועוד. דימויים נוספים הינם דימויים מופשטים כגון אותיות המרכיבות את שמו של ישו.
מן האמנות הנוצרית המוקדמת נמצאו בעיקר פרסקאות בקטקמבות, סרקופגים מעוטרים בתבליטים, פיסול קטן ממדים ואמנות זעירה אחרת.
דימויים של לידה מחדש - יונה והלוויתן.
דימיים של ישו - הרועה הנאמן, נושא העגל, דמות ה'אורנס'.
דימויים מהברית החדשה - אם וילד, הסעודה האחרונה, טבילה.
יש שימוש רב בזהב לבטא את האור.
 

מעיין השליחים אכסניית השומרוני הטוב ירושלים וכנסיותיה
ביתו של פטרוס הדרך לירושלים ים כנרת
זכאוס המוכס מיריחו נס ריפוי העיוור הר האושר
כנסיית גבריאל באר מרים הר הקפיצה
טבחה וכנסיותיה ציפורי שדה החיטה
כנסיית הבכורה כנסיית נס הלחם והדגים הסירה בקיבוץ גינסור
כפר נחום המעיין קרני חיטין
יריחו כנסיית פוטרוס בטבריה טבריה,מגדל
הסעודה האחרונה כנסיית יוחנן המטביל כנסיית הקבר
ויה דלורוזה גת שמנים הר ציון
כפר קנא כנסיית יוסף כנסיית הבשורה בנצרת

 

 

 

 

 

אדריכלות בסגנון גותי - אדריכלות גותית היא סגנון של אדריכלות שהתפתח באירופה בימי הביניים, תיירים נתקלים בה בעיקר בקתדרלות, כנסיות ומנזרים שנבנו בתקופה זו. האדריכלות גותית החלה להתפתח באמצע המאה ה-12 בצרפת ובאנגליה, והיא נחשבת לאחד הפרקים המיוחדים והמרשימים בהיסטוריה של אדריכלות המערב.
סגנון האדריכלות הגותית הופיע באמצע המאה ה-12 בצרפת, והתפשט בגרסאות שונות ברחבי אירופה עד שהחל לדעוך במאה ה-16. האדריכלות הגותית התאפיינה במבנים גבוהים, מורכבים ומפוארים, רבים מחשיבים את האדריכלות הגותית לשיא באדריכלות ימי הביניים ולשיא ביכולתו הטכנולוגית של האדם בבנייה מלבנים. בזכות הסגנון והאווירה הרוחנית המיוחדת שהיא יוצרת בחללי הפנים של המבנים, סגנון זה היה למושא השראה לאדריכלים ולאמנים רבים.


הכרויות שידוכים זיווגים לנכים למוגבלים     ציוד מוצרים לתינוק ליולדת חבילות לידה       שמלות כלה סלון כלות    שמלות כלה סלון כלות